Aktualności

Najnowsze wiadomości o działalności firmy


Amsterdam, Holandia, 2024-03-01
card image
Intertraffic Amsterdam 2024

W dniach od 16 do 19 kwietnia 2024 roku Neurosoft po raz kolejny będzie prezentował swoje produkty linii produktowej NeuroCar na międzynarodowych targach Intertraffic Amsterdam. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży drogowej, transportowej i przemysłu drogowego, w którym udział wezmą firmy, eksperci oraz przedstawiciele wielu instytucji i przedsiębiorstw z całego świata.

Wydarzenie
Warszawa, 2024-01-25
card image
KASI – ważenie dynamiczne pojazdów

W dniu 25 stycznia br odbyło się spotkanie Komitetu ds. Architektury i Standaryzacji ITS, który działa w ramach Stowarzyszenia ITS Polska. Spotkanie zainaugurowało pracę nad kolejnym opracowaniem z serii "Kodeksy Dobrych Praktyk" – tym razem zainicjowano prace nad częścią V, która ma dotyczyć systemów ważenia dynamicznego pojazdów w ruchu HS-WIM. W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz inne podmioty zainteresowane rozwojem systemów ważenia pojazdów w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony dróg.

Wydarzenie
Warszawa, 2023-10-12
card image
Podsumowanie XV edycji Polskiego Kongresu ITS

W dniach 9-10 października 2023 firma Neurosoft uczestniczyła w jubileuszowym, 15-tym Polskim Kongresie Inteligentnych Systemów Transportowych w Warszawie. Kongres ITS jest odpowiedzią na wyzwania rynku technologii teleinformatycznych w transporcie, zmieniających się wobec niego oczekiwań, zarówno technicznych jak i społecznych oraz wyzwań w zakresie jego otoczenia prawnego.

Wydarzenie
Warszawa, Polska, 2023-10-02
card image
XV Polski Kongres ITS

W dniach 9-10 października 2023 r. w Warszawie odbędzie się 15-sta edycja Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych - największej krajowej imprezy branżowej poświęconej systemom transportowym. Wydarzenie to, organizowane przez stowarzyszenie ITS Polska, skupia zarówno producentów i dostawców systemów ITS jak i odbiorców - administrację centralną czy też jednostki samorządowe.

Wydarzenie
Wrocław, 2023-09-12
card image
Przejazd kolejowy pod kontrolą

Uruchomiony został kolejny system monitorowania niebezpiecznego przejazdu kolejowego, we Wrocławiu na ul. Szczecińskiej. System NeuroCar RedLight 3 automatycznie rejestruje wszystkie pojazdy, które nie zatrzymały się na czerwonym świetle, ale także wykrywa pojazdy wykonujące niebezpieczne manewry; np. wyprzedające na przejeździe.

Wdrożenie
Tychy, 2023-07-31
card image
Kalibracja WIM w Tychach

W ostatnim tygodniu lipca br odbyła się kalibracja oraz ważenia kontrolne dla pięciu stacji ważenia pojazdów w ruchu, które zainstalowane zostały w ubiegłym roku, w ramach projektu ITS Tychy. Stacje ważenia kontrolują wjazd pojazdów ciężkich do miasta na wszystkich głównych drogach tranzytowych. Każdy pojazd jest automatycznie ważony i w momencie, gdy przekracza dopuszczalne limity masy całkowitej, ew. nacisku osi na nawierzchnię – jest identyfikowany, fotografowany, a zapis naruszenia jest umieszczany w bazie danych CSR Tychy. Takie informacje są przykazywane w czasie rzeczywistym do inspektorów WITD.

Wdrożenie
Katowice, 2023-06-15
card image
Pomiary ruchu na Górnym Śląsku

W czerwcu 2023 roku uruchomiony został kolejny system stacji pomiarowych do stałych pomiarów ruchu pojazdów (SCPR) na drogach zarządzanych przez GDDKiA Katowice. Uruchomiono dziewięć stacji pomiarowych wyposażonych w urządzenia rejestrujące NeuroCar LOOP – Model 4 – wraz z wbudowanym układem ciągłej kontroli jakości. Zadaniem stacji SCPR jest monitorowanie ruchu w danym punkcie (27/4) oraz codzienne dostarczanie zagregowanych danych pomiarowych.

Wdrożenie
Wrocław, 2023-06-07
card image
Czerwone światło w Leśnicy

Na początku czerwca 2023 r. Główny Inspektorat Transportu Drogowego uruchomił pierwszy w Polsce system do automatycznej kontroli przejazdu na czerwonym świetle, zainstalowany na przejeździe kolejowym. System uruchomiono we wrocławskiej dzielnicy Leśnica, na drodze krajowej nr 94, która krzyżuje się z międzynarodową linią kolejową AGC "Wrocław-Legnica". System rejestruje wszystkie pojazdy, które nie zatrzymują się przed przejazdem w momencie, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony. Ponadto rejestrowane są także pojazdy, które wykonują manewr wyprzedzania w obrębie przejazdu kolejowego oraz tuż przed nim. Cyfrowe dowody wykroczeń, w postaci zdjęć i filmów, są niezwłocznie przesyłane do centrali CANARD w Warszawie.

Wdrożenie
Treść
Typ
Przedział czasowy