Aktualności

Najnowsze wiadomości o działalności firmy


Warszawa, Polska, 2024-06-14
card image
Konferencja Systemy ITS dla BRD

W Warszawie 14-go czerwca br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie ITS Polska i Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) na temat roli inteligentnych systemów transportowych we wspomaganiu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wydarzenie zgromadziło ponad 100 ekspertów z sektora biznesowego, organizacji, uczelni i instytutów badawczych.

Wydarzenie
Abu Zabi, ZEA, 2024-05-24
card image
AI dla bezpieczeństwa na ISNR 2024

Neurosoft uczestniczył w prestiżowych targach ISNR 2024 (International Security National Resilience), które odbyły się w Abu Dhabi w dniach 27-29 maja. ISNR jest jednym z najważniejszych globalnych wydarzeń w branży bezpieczeństwa i odporności narodowej, gromadzącym czołowych ekspertów, przedsiębiorców oraz decydentów z sektora publicznego i prywatnego.

Wydarzenie
Wrocław, Polska, 2024-05-21
card image
Pomiary kontrolne stacji SCPR

W dniu dzisiejszym zakończyła się weryfikacja jakości działania stałych stacji pomiaru ruchu (SCPR) dla urządzeń dostarczających dane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Testy przeprowadzono dla 19 stacji działających na terenie województw dolnośląskiego i śląskiego. Pomiary kontrolne wykonano zgodnie z procedurą GDDKiA, porównując wyniki dostarczane przez licznik ruchu z wynikami zweryfikowanymi manualnie, zebranymi przez odpowiedni system referencyjny.

Projekt
Umm al-Kajwajn, ZAE, 2024-05-17
card image
Pierwsza stacja WIM w ZEA

Na początku maja bieżącego roku uruchomiono pierwszą stację NeuroCar do ważenia pojazdów w ruchu typu HS-WIM na drodze E311, na terenie emiratu Umm al-Kajwajn. Jest to pierwsze z urządzeń instalowanych przez firmę Site Technology w ramach projektu monitorowania ruchu pojazdów ciężarowych, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Energii i Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Projekt
Amsterdam, Holandia, 2024-04-22
card image
Podsumowanie Intertraffic Amsterdam 2024

Międzynarodowe targi Intertraffic Amsterdam 2024, które odbyły się w dniach 16-19 kwietnia, zaprezentowały przełomowe innowacje w branży ruchu drogowego i mobilności, skupiając ponad 800 wystawców z całego świata. Zaawansowany system zarządzania ruchem drogowym oparty na sztucznej inteligencji firmy Neurosoft okazał się bardzo popularny wśród uczestników nadchodzącego rynku AI, który zapowiada rewolucyjne ulepszenia w zakresie mobilności i bezpieczeństwa w miastach.

Wydarzenie
Amsterdam, Holandia, 2024-03-01
card image
Intertraffic Amsterdam 2024

W dniach od 16 do 19 kwietnia 2024 roku Neurosoft po raz kolejny będzie prezentował swoje produkty linii produktowej NeuroCar na międzynarodowych targach Intertraffic Amsterdam. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży drogowej, transportowej i przemysłu drogowego, w którym udział wezmą firmy, eksperci oraz przedstawiciele wielu instytucji i przedsiębiorstw z całego świata.

Wydarzenie
Warszawa, 2024-01-25
card image
KASI – ważenie dynamiczne pojazdów

W dniu 25 stycznia br odbyło się spotkanie Komitetu ds. Architektury i Standaryzacji ITS, który działa w ramach Stowarzyszenia ITS Polska. Spotkanie zainaugurowało pracę nad kolejnym opracowaniem z serii "Kodeksy Dobrych Praktyk" – tym razem zainicjowano prace nad częścią V, która ma dotyczyć systemów ważenia dynamicznego pojazdów w ruchu HS-WIM. W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz inne podmioty zainteresowane rozwojem systemów ważenia pojazdów w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony dróg.

Wydarzenie
Warszawa, 2023-10-12
card image
Podsumowanie XV edycji Polskiego Kongresu ITS

W dniach 9-10 października 2023 firma Neurosoft uczestniczyła w jubileuszowym, 15-tym Polskim Kongresie Inteligentnych Systemów Transportowych w Warszawie. Kongres ITS jest odpowiedzią na wyzwania rynku technologii teleinformatycznych w transporcie, zmieniających się wobec niego oczekiwań, zarówno technicznych jak i społecznych oraz wyzwań w zakresie jego otoczenia prawnego.

Wydarzenie
Treść
Typ
Przedział czasowy